ECO AMAR Sp. z o.o.

, Tel: 579 929 449, Email: lukasz@eco-izolacje.pl,
M.Reja 24F14, 80-870, Gdańsk, woj. pomorskie,
NIP: 9571108333
+48 579 929 449 | Gdańsk
MIESZKAJ LEPIEJ I TANIEJ
Ocieplanie Pianą, Polimoczniki, Izolacje Natryskowe
Autoryzowany Wykonawca LALLAFOM® USA
+48 579 929 449 | Gdańsk

Ocieplenie poddasza

ocieplenie poddasza pianką

Amerykańska marka LALLAFOM® należy do ścisłego grona liderów w branży izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Od wielu lat eksperci w dziale inżynieryjno-naukowym współuczestniczą w tworzeniu modelowych domów oraz obiektów w różnych strefach klimatycznych, aby prowadzić testy i badania nad jakością termoizolacji natryskowych.

Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie oddać w ręce naszych inwestorów najskuteczniejsze rozwiązania w zakresie energooszczędnego i inteligentnego budownictwa. LALLAFOM® jest dziś dostępne na polskim rynku dla wszystkich, którzy poszukują najlepszego ocieplenia, dla nowo budowanych, jak i modernizowanych budynków.

Sprawdź najczęściej powielany mity i błędne przekonania na temat ocieplania poddaszy pianką poliuretanową!

 • „Przewiewna” wentylacja poddasza oraz izolacja podłogi zapewniają dobre ocieplenie, a co za tym idzie komfort użytkownikom. Taka wentylacja zapobiega gromadzeniu wilgotnego powietrza i/lub zagrzybieniu strychu – FAŁSZ!!!
 • Aby w okresach upałów zapobiegać przyrostowi ciepła na poddaszu, a także usuwać wilgoć i zatrzymywać migrację gorącego powietrza do przestrzeni użytkowych należy zastosować wentylowaną podbitkę, wywietrzniki oraz kratki – FAŁSZ!!!
 • Ciepło w zimie i chłód w czasie upałów zapewni izolacja w formie karton-gipsu z wypełnieniem tradycyjnym ociepleniem, nad pomieszczeniami poddasza użytkowego – FAŁSZ!!!
 • Doskonałym wyborem do ocieplenia poddasza domowego o konstrukcji drewnianej jest sztywna, zamknięto-komórkowa piana poliuretanowa – FAŁSZ!!!
 • Jakakolwiek piana poliuretanowa, niezależnie od gatunku, będzie najlepszą metodą na ocieplenie poddasza, bez względu na jego konstrukcję – FAŁSZ!!!
 • Zachęcamy do zapoznania się z naszymi komentarzami i uwagami do powyższych mitów na temat termoizolacji pianką poliuretanową.

  1. Pamiętaj! Dach i poddasze to najbardziej krytyczna strefa budynku pod względem straty ciepła zimą i przyrostu ciepła do wewnątrz w okresie lata!
  2. Najzdrowszym, najbardziej energooszczędnym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest szczelne zamknięcie poddasza pianą poliuretanową, co pozwoli ujednolicić temperaturę na przestrzeni całego domu. Przestrzeń będzie wolna od sezonowej wilgoci.
  3. Tzw. „poddasze niewentylowane”, a więc uszczelnione pianą, stabilizuje temperatury oraz poziom wilgotności powietrza w obiekcie, a dodatkowo eliminuje punkty wykroplenia wilgoci.
  4. Tradycyjne ocieplenie poddasza użytkowego w podłodze lub ponad karton-gipsem skupia się wyłącznie na stworzeniu oporu cieplnego, a nie wykazuje zdolności do zatrzymania ruchów konwekcyjnych powietrza ani stabilizowania parametrów w czasie.
  5. W ECO-Izolacje oferujemy wszystkie rodzaje pian i powłok z najwyższej półki, dostarczanych przez amerykańskiego producenta – LALLAFOM®. W ofercie: zamknięto-komórkowe produkty HeatGuard 200, polecane konstrukcjom metalowym i murowanym, a także SealGuard 500 – paro-przepuszczalna, otwarto-komórkowa piana do konstrukcji drewnianych (w odróżnieniu od nieoddychających poliuretanów zamknięto-komórkowych SealGuard 500 umożliwia kontrolowane „oddychanie” konstrukcji drewnianej).
  „Nagminnie spotykamy się na rynku z ofertami zamknięto-komórkowych systemów na konstrukcje drewniane dachów”. – Xpand EG

  W ECO-Izolacje nie zgadzamy się na zastosowanie niedopasowanych technologii względem indywidualnych potrzeb klientów! Dlatego zapewniamy kompleksowe doradztwo techniczne i realizację inwestycji na podstawie wytycznych LALLAFOM® USA – wiodącego producenta termoizolacji poliuretanowych.

  Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową możemy wykonać na dwa sposoby.

  I Poddasze wentylowane – pianka izolacyjna w stropie poddasza.

  Standardowo piana instalowana jest w stropie poddasza, wchodząc w miejsce tradycyjnie stosowanych wełny, styropiany, celulozy etc. Obszar poddasza pozostaje nieocieplony i wentylowany za pomocą kratek i wentylatorów w konstrukcji oraz przestrzeni dylatacyjnych zadaszenia.

  II Poddasze niewentylowane – piana otwarto-komórkowa z serii SealGuard 500 umieszczana jest między krokwiami i profilami dachu.

  To rozwiązanie cieszy się najwyższyym uznaniem wśród certyfikowanych fachowców, ze względu na wysoką skuteczność docieplenia i uszczelnienia zadaszeń domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych. Ten typ izolacji zamyka poddasze przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz zmiennych czynników atmosferycznych. Pianę nanosi się pomiędzy krokwie i profile, po wewnętrznej stronie zadaszenia.

   

  Jak to działa w praktyce?

  Typowe poddasze „wentylowane” w czasie upałów osiąga przeciętnie nawet do 54°C. Izolacja SealGuard 500 pozwala wyizolować poddasze od ekstremalnych temperatur, które w przypadku tradycyjnego docieplenia promieniują od nagrzewającego się w słońcu poszycia i wnikają do wnętrza domu. Raz jeszcze podkreślamy, że otwarto-komórkowa struktura piany poliuretanowej pozwala oddychać drewnianej konstrukcji dachu.

  Ocieplenie poddasza pianą SealGuard 500 oszczędza energię!

  Zadaszenie, a więc newralgiczny z punktu widzenia energii element konstrukcji budynku, zostaje w pełni uszczelnione, co znacząco redukuje przepływy mas powietrza. Przestrzeń na poddaszu nie nagrzewa się, redukując tym samym obciążenie całego systemu, jakim jest zintegrowana mechanika grzewczo-klimatyzacyjna zainstalowana w nowo wybudowanym domu.

  Czy wiesz, że SealGuard 500 redukuje transfer temperatury powierzchniowej o 23°C? Kondukcja i konwekcja są proporcjonalne do różnicy temperatur po obu stronach, przez co tempo przenikania energii spowalnia proporcjonalnie do spadku temperatury powierzchniowej na poddaszu.

   

  Ocieplając poddasze metodą niewentylowaną zyskujesz:

  • radykalne obniżenie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem,
  • nienaruszoną szczelność,
  • odciążenie instalacji grzewczo-klimatyzacyjnej,
  • izolację łatwiejszą w precyzyjnym wykonaniu,
  • lepszą jakość powietrza dla domowników.

   

  Pytania?

  Prosimy o kontakt.