ECO AMAR Sp. z o.o.

, Tel: 606 585 060, Email: biuro@eco-izolacje.pl,
M.Reja 24F14, 80-870, Gdańsk, woj. pomorskie,
NIP: 9571108333
+48 606 585 060 | Gdańsk
MIESZKAJ LEPIEJ I TANIEJ
Ocieplanie Pianą, Polimoczniki, Izolacje Natryskowe
Autoryzowany Wykonawca LALLAFOM® USA
+48 880 722 266 | Gdańsk

Ocieplenie poddasza

ocieplenie poddasza pianką

Jak to działa w praktyce?

Typowe poddasze „wentylowane” w czasie upałów osiąga przeciętnie do 54°C. Izolacja pianką pozwala wyizolować poddasze od ekstremalnych temperatur, które w przypadku tradycyjnego docieplenia promieniują od nagrzewającego się w słońcu poszycia i wnikają do wnętrza domu. Podkreślamy, że otwarto-komórkowa struktura piany poliuretanowej pozwala oddychać drewnianej konstrukcji dachu.

Ocieplenie poddasza pianą SealGuard 500 oszczędza energię!

Zadaszenie, a więc newralgiczny z punktu widzenia energii element konstrukcji budynku, zostaje w pełni uszczelnione, co znacząco redukuje przepływy mas powietrza. Przestrzeń na poddaszu nie nagrzewa się, redukując tym koszty ogrzewania czy chłodzenia domu. Poddasze „niewentylowane”, a więc uszczelnione pianą, stabilizuje temperatury oraz poziom wilgotności powietrza w obiekcie, a dodatkowo eliminuje punkty wykroplenia wilgoci.

Ocieplając poddasze metodą natryskową zyskujesz:

  1. najniższy koszt wykonania izolacji
  2. lepszą jakość powietrza dla domowników
  3. wygłuszenie oraz wzmocnienie konstrukcji budynku
  4. radykalne obniżenie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem
  5. swój czas, wykonanie izolacji poliuretanowej to tylko jeden dzień

Piana PUR powstaje w temperaturze około 60° poprzez połączenie pod wpływem ciśnienia żywicy (poliole) i utwardzacza (izocyjanianu). Pianka nie utlenia się z czasem, jest to produkt bardzo trwały i ekologiczny. W produkcji tego produktu używa się surowców odnawialnych takich jak: oleje z kukurydzy, buraków cukrowych i trzciny cukrowej. Jedynym czynnikiem spieniającym jest H2O a dokładnie para wodna.

Amerykańska marka LALLAFOM® należy do ścisłego grona liderów w branży izolacji natryskowych pianką poliuretanową. Od wielu lat eksperci w dziale inżynieryjno-naukowym współuczestniczą w tworzeniu modelowych domów oraz obiektów w różnych strefach klimatycznych, aby prowadzić testy i badania nad jakością termoizolacji natryskowych.

Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie zapewnić rozwiązania w zakresie energooszczędnego i inteligentnego budownictwa. LALLAFOM® jest dziś dostępne na polskim rynku dla wszystkich, którzy poszukują najlepszego ocieplenia, dla nowo budowanych, jak i modernizowanych budynków. Jako autoryzowany wykonawca jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość wykonania izolacji.

Pamiętaj! Dach i poddasze to najbardziej krytyczna strefa budynku pod względem straty ciepła zimą i przyrostu ciepła do wewnątrz w okresie lata!

Sprawdź najczęściej powielany mity i błędne przekonania na temat ocieplania poddaszy pianką poliuretanową!

„Przewiewna” wentylacja poddasza zapewniają dobre ocieplenie, a co za tym idzie komfort użytkownikom. Taka wentylacja zapobiega gromadzeniu wilgotnego powietrza i/lub zagrzybieniu strychuFAŁSZ!

Szczelina dylatacyjna może doprowadzić do odwrotnego skutku od zamierzonego. Na przestrzeni lat w tej przestrzeni zaczynają panować idealne warunku do rozwoju mikroklimatu. Łatwo to zauważyć podczas wymiany starej izolacji, kiedy jesteśmy zmuszeni stosować środki grzybobójcze oraz suszyć deski. Najzdrowszym, najbardziej energooszczędnym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest szczelne zamknięcie poddasza pianą poliuretanową, co pozwoli ujednolicić temperaturę na przestrzeni całego domu. Przestrzeń będzie wolna od sezonowej wilgoci.

Doskonałym wyborem do ocieplenia poddasza domowego o konstrukcji drewnianej jest sztywna, zamknięto-komórkowa piana poliuretanowa, gdyż ma lepsze parametryFAŁSZ!

Piana zamknięto-komórkowa tworzy sztywną powłokę, która może zacząć w takim przypadku pękać a hydro-izolacyjność materiału spowoduje butwienie desek. Piana otwarto-komórkowa, która została opracowana z myślą o konstrukcjach dachowych jest bardziej ekstatyczna i pracuje razem z dachem. Jest również paro-przepuszczalna przez co gwarantuje, że dach będzie „oddychał”.

Jakakolwiek piana poliuretanowa, niezależnie od gatunku, będzie dobrą metodą na ocieplenie poddasza, bez względu na jego konstrukcję czy właściwości produktu – FAŁSZ!

Na rynku występują głównie dwa rodzaje pianek: otwarto-komórkowe oraz zamknięto-komórkowe. Wyróżniają je takie parametry jak przewodność cieplna, paro-przepuszczalność, zagęszczenie produktu, klasa palności czy ekologiczność użytych składników. Zalecamy produkty marki LALLAFOM®, gdyż 35 letnie doświadczenie firmy pozwoliło na stworzenie wyjątkowych właściwości produktu o najlepszych parametrach na rynku potwierdzone naszą długoletnią praktyką.

Pianka poliuretanowa to produkt niebezpieczny dla człowieka, jego opary są trujące – FAŁSZ!

Piana poliuretanowa jest w pełni bezpiecznym produktem w kontakcie z człowiekiem co potwierdzają certyfikaty z PZH. Pianka nie utlenia się z czasem, jest to produkt bardzo trwały i ekologiczny. W jego produkcji używa się surowców odnawialnych takich jak: oleje z kukurydzy, buraków cukrowych i trzciny cukrowej. Jedynym czynnikiem spieniającym jest H2O a dokładnie para wodna. Podczas natrysku wytwarza nieznaczne ilości LZO, które kompletnie zanikają w ciągu 48 godzin od aplikacji.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową możemy wykonać na dwa sposoby.

I Poddasze wentylowane piana otwarto-komórkowa w stropie poddasza.

Standardowo piana instalowana jest w stropie poddasza, wchodząc w miejsce tradycyjnie stosowanych wełny, styropiany, celulozy itp. Obszar poddasza pozostaje nieocieplony i wentylowany za pomocą kratek i wentylatorów w konstrukcji oraz przestrzeni dylatacyjnych zadaszenia.

II Poddasze niewentylowane piana otwarto-komórkowa umieszczana jest między krokwiami i profilami dachu.

To rozwiązanie cieszy się najwyższym uznaniem wśród użytkowników, ze względu na wysoką skuteczność docieplenia i uszczelnienia zadaszeń domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych. Ten typ izolacji zamyka poddasze przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz zmiennych czynników atmosferycznych. Pianę nanosi się pomiędzy krokwie i profile, po wewnętrznej stronie zadaszenia.

Zainteresowany? Zapytaj o wycenę!

Napisz wiadomośćZadzwoń teraz